به نتیجه رسیدن امور مهم، اغلب به انجام یافتن یا نیافتن امری به ظاهر کوچک بستگی دارد.

چاردینی

هراس آلمان از مواضع دوگانه ترکیه در قبال داعش

شامگاه

مجموعه:اخبار
تاریخ:1394/09/15

هراس آلمان از مواضع دوگانه ترکیه در قبال داعش

یک هفته نامه آلمانی اعلام کرد این کشور، قصد ندارد در امر مقابله با داعش، از ترکیه حمایت اطلاعاتی کند چرا که از موضع دوگانه این کشور درقبال داعش نگران است.

هفته نامه اشپیگل در گزارشی که روز شنبه منتشر شد به موافقت پارلمان آلمان با ارسال بیش از هزار نظامی این کشور برای مقابله با داعش تا انتهای سال میلادی آتی اشاره و اعلام کرد رایزنی ها درخصوص امکان ارسال پهپادهای تورنادو به پایگاه انجرلیک ترکیه به منظور مقابله با داعش همچنان مطرح است.

در ادامه این گزارش آمده است؛ برلین به آنکارا اطمینان ندارد و نمی خواهد ظرفیت دستگاه های اطلاعاتی خود را در اختیار ترک ها قرار دهد.

بر این اساس، آلمان از آن هراس دارد که ترکیه از اطلاعاتی که این کشور دراختیار آن قرار می دهد برای حمله به مواضع کردها سوء استفاده کند و دلیل اصلی این هراس نیز اقدامات دوگانه ترکیه در قبال داعش  است چنانکه همزمان با آن که هشت جنگنده اف-16 برای مورد هدف قرار دادن مواضع داعش اختصاص داده است، مواضع کردها در شمال عراق و سوریه را نیز مورد هدف قرار می دهد.

این هفته نامه آلمانی در ادامه تاکید کرد ارتش آلمان از جنگنده های تورنادو در امر مبارزه با داعش استفاده نخواهد کرد زیرا جنگنده های مذکور این امکان را به ترکیه خواهد داد که از مواضع کردها به خوبی باخبر شود.

به گزارش مهر، پارلمان آلمان روز جمعه، از طرحی که هدفش عمدتا حمایت و پشتیبانی نظامی از فرانسه برای مقابله با داعش اعلام شده است حمایت کرد.

وزیر دفاع آلمان خواستار حمایت نمایندگان پارلمان از طرح مذکور شده و گفته بود: منافع ما در مقابله با داعش است. ما منافع خود را در خاورمیانه ای آرام دنبال می کنیم. درست است که همبستگی در مناسبات سیاسی اهمیت زیادی دارد اما منافع حیاتی آلمان در بازگشت صلح و آرامش به منطقه است.

پس از حملات جمعه سیاه پاریس که ۱۳۰ کشته برجای گذاشت و داعش مسئولیت آن را پذیرفت٬ آلمان در همبستگی با فرانسه اعلام کرد که از حملات هوایی این کشور علیه مواضع داعش در سوریه پشتیبانی می کند.

منبع: مهر

چیزی ساده تر از بزرگی نیست آری ساده بودن همانا بزرگ بودن است

امرسون