سرچشمه ی همه ی فساد ها بیکاری است، شیطان برای دست های بیکار، کار تهیه می کند

پاسکال

محو کردن دانه هاي سياه روي بيني

شامگاه

مجموعه:زیبایی
تاریخ:1394/07/20

محو کردن دانه هاي سياه روي بيني

پوست از منافذ زيادي در اندازه هاي مختلف تشکيل شده است. اين منافذ خانه فوليکول هاي مو است که زنان در سر تا سر پوست خود دارند.اين موها به قدري ريز است که با چشم ديده نمي شود، اما اگر به آهستگي روي صورت مالش داده شود، قابل لمس کردن است.همچنين بايد گفت که اين منافذ پوستي، روغني به نام سبوم (روغن طبيعي بدن) را توليد مي کند. اگر اين منافذ به درستي به صورت روزانه تميز نشود، روغن هاي طبيعي به عنوان سلول هاي مرده روي پوست باقي مي ماند و نقاط سياه و سفيد تشکيل مي دهد.
بروز اين جوش ها علت هاي مختلفي دارد که ازجمله آنها مي توان به تغييرات هورموني بدن، مصرف بيش از حد محصولات آرايشي، استرس و مراقبت هاي نامناسب پوستي اشاره کرد.
چند ماده طبيعي پيشنهادي را براي از بين بردن اين جوش ها امتحان کنيد:
 
دارچين :
يک قاشق چايخوري آبليمو و دارچين را با مقداري زردچوبه مخلوط کنيد. سپس ماده به دست آمده را روي پوست بگذاريد و پس از 15 دقيقه آن را بشوييد.
 
چاي سبز:
خميري را با آب و يک قاشق چاي خوري برگ چاي سبز درست کنيد. سپس 2 تا 3 دقيقه آن را روي قسمت هاي آسيب ديده پوست مالش دهيد و بعد با آب ولرم بشوييد.
 
آب ليمو:
در اين روش کافي است چند قطره عسل را روي ليموي نصف شده بريزيد و مقداري شکر به آن اضافه کنيد. سپس آن را روي پوست (مکان هاي جوش سرسياه) مالش دهيد. پس از 10 دقيقه پوست خود را بشوييد اين کار را يک تا دو بار در هفته تکرار کنيد.

منبع: روزنامه خراسان