آنکه خود را به امور کوچک سرگرم می‌کند چه بسا که توانایی کارهای بزرگ را ندارد.

لاروشفوکو

نکاتی مهم در مورد پوست دور چشم

شامگاه

مجموعه:زیبایی
تاریخ:1394/01/23

نکاتی مهم در مورد پوست دور چشم

همه از این امر آگاه می باشند که پوست دور چشم بسیار نازک و حساس می باشد؛ بنابراین نیاز به توجه و مراقبت بالایی دارد و با بالا رفتن سن نیاز به مراقبت بسیار بیشتر می گردد.

یکی از راه های مراقبت از پوست دور چشم مراجعه به متخصص پوست و استفاده از کرم ها و یا ژل های دور چشم مناسبی می باشد که توسط پزشک تجویز می گردند که این کرم ها اغلب شامل کرم های شب و روز می باشند.

نکته ای که در استفاده از انواع کرم و یا ژل های دور چشم وجود دارد این می باشد که حتما آنها را در امتداد مدار استخوان چشم یعنی استخوانی که بطور مستقیم زیر چشم قرار دارد مورد استفاده قرار دهید.

نکته دیگر این که در هنگام استفاده از انواع محصولات دور چشم حتما به آرامی و با حالت ضربه ای و بسیار ملایم این کار را انجام دهید تا پوست دور چشم کشیده نشود.

چنانچه دور چشم شما دچار حلقه های سیاه و تیره شده است، می تواند به علت گردش خون ناقص در زیر پوست دور چشم، برخی از بیماری ها و یا وجود مواد زائد و برخی از سموم باشد. در مورد عوامل مؤثر در ایجاد حلقه های سیاه دور چشم مقالات بسیاری در سایت مه شو موجود می باشد.

حلقه های تیره و یا سیاه دور چشم می توانند ارثی هم باشند. می دانید که پوست دور چشم که بسیار نازک است، چنانچه رگ های خونی نزدیک سطح پوست بسته بمانند به آن رنگ آبی تیره می دهند. اگر رگ های خونی سوراخ گردند می توانند موجب تیره تر شدن و تغییر رنگ زیاد پوست شوند.

در مورد پف زیر چشم نیز می توان گفت که اغلب بخاطر تجمع سموم و یا مایعات در اطراف چشم به وجود می آید.

به منظور کاهش پف و ورم زیر چشم می توانید سیستم لنفاوی خود را با فشار آرام در امتداد ابرو و کاسه ی چشم با انگشتان وسطی خود تحریک نمایید.

با نظر پزشک می توانید کرم و یا ژل های تجویز شده مناسب زیر چشم را در یخچال قرار دهید تا اثر خنک کننده و تسکین دهنده یابند و سپس آنها را به آرامی بر پوست زیر چشم خود مورد استعمال قرار دهید.

منبع مه شو

پرطرفدارها