کسی که مبارزه کند، ممکن است شکست بخورد، ولی آنکه مبارزه نکند، شکست خورده هست

برتولت برشت

خواص سیاه دانه

شامگاه

مجموعه:خواص گیاهان و میوه ها
تاریخ:1393/02/01

سیاه دانه

سیاه دانه  خواص درمانی بسیاری دارد. در احایث و روایات اسلامی نیز آمده است که :
( سیاه دانه دوای هر بیماری و دردی است ، به جز مرگ.)
 خواص آن عبارتند از :
۱ – سیاه دانه طبیعت گرمی دارد.
۲ – به علت داشتن ماده ای موسوم به تیموکیتون، شامل اثرات ضد تشنجی است. سیاه دانه می تواند باعث تاخیر در زمان شروع تشنج و کم شدن مدت آن شود.
۳ – در کم شدن نفخ شکم و دفع گازهای معده نیز موثر است.
۴ – شیر مادران را افزایش می دهد.
۵ – قاعده آور است، یعنی عادت ماهانه را باز می کند.
۶ – ضد کرم است. مصرف سیاه دانه با سرکه باعث دفع کرم دستگاه گوارشی می شود.
۷ – استفاده از مخلوط سیاه دانه آسیاب شده با عسل برای تسکین درد رحم و پس درد زایمان مفید است.
۸ – غرغره کردن جوشانده ی سیاه دانه در سرکه باعث تسکین درد دندان و محکم شدن دندان می شود.
.
 درمان بیماری ها با سیاه دانه
۱- سرگیجه و درد گوش :
یک قاشق مرباخوری عسل را با چند قطره روغن سیاه دانه مخلوط کرده و هر صبح ناشتا، نوش جان کنید. این کار را حداقل تا ۱۱ روز ادامه دهید.
 ۲- روماتیسم :
یک فنجان روغن سیاه دانه را گرم کنید.  قبل از خواب آن را در محل درد بمالید و خوب ماساژ دهید. سپس محل مورد نظر را با یک تکه پارچه پشمی باندپیچی نموده و استراحت کنید.
۳- اسهال :
یک قاشق غذاخوری سیاه دانه ی آسیاب شده را با نصف استکان عصاره ی تره تیزک (شاهی) مخلوط کرده و بعد از صرف غذا در سه وعده میل نمایید.
 ۴- ناراحتی های کبدی :
مقداری از پودر سیاه دانه را با گیاه صبر زرد ( آلوئه ورا ) و عسل مخلوط کرده و هر صبح ناشتا، به مدت هفت روز یک قاشق مرباخوری از آن را میل کنید.
روغن سیاه دانه را که در حال جوش است، با غنچه ی برگ های بید (برگ های کوچک ) مخلوط کرده و پیش از خواب یک قاشق مرباخوری از آن را به مدت یک هفته میل کنید.
۵- سردرد و میگرن :
نصف قاشق سیاه دانه آسیاب شده را با نصف قاشق انیسون (دانه هایی شبیه رازیانه دارد) و سه تکه میخک کوبیده شده، مخلوط کنید و با یک لیوان شیر بجوشانید (بهتر است کمی عسل خالص نیز اضافه کنید). یک فنجان از این معجون دارویی را می توانید در هنگام شروع سردرد و میگرن بنوشید.و نیز با روغن سیاه دانه، گیجگاه و شقیقه خود را چرب کنید.
خاصیت سیاه دانه
 ۱- درد و ناراحتی های کلیوی :
یک استکان سیاه دانه را در یک لیتر آب بجوشانید و با عسل شیرین کنید و به مدت یک هفته، صبح ناشتا آن را میل نمایید.
یک قاشق غذاخوری سیاه دانه آسیاب شده را با نصف لیوان روغن زیتون مخلوط کرده و به صورت ضماد (یعنی مانند پماد روی یک تکه پارچه تمیز) در آن قسمت از کلیه که احساس درد می کنید بگذارید. این عمل را روزانه یک بار و به مدت پنج روزادامه دهید.
هر روز مقداری جعفری را در یک لیوان آب بجوشانید و هفت قطره روغن سیاه دانه را به آن اضافه کنید و صبح و شب یک فنجان میل کنید. این کار را به مدت پنج روز ادامه دهید.
۲- بی اختیاری ادرار:
پوسته تخم مرغ را پس از شستن کامل ، با حرارت مقداری تفت دهید و با مقداری سیاه دانه مخلوط کرده و بکوبید تا کاملا نرم شود. یک قاشق چایخوری از این مخلوط را در یک لیوان شیر ریخته و آن را به هم بزنید و صبح و شب، به مدت یک هفته میل کنید.
۳- دل پیچه و درد های روده ای: 
به مقدار مساوی زیره و نعنا و انیسون را بجوشانید و هفت قطره روغن سیاه دانه به آن اضافه کنید و با عسل خالص آن را شیرین کرده و در زمان دل پیچه و دل درد آن را بنوشید.
۴- تب :
اگر مقداری سیاه دانه را بکوبید و با کمی سکنجبین میل نمایید، تب را برطرف می کند.
منبع:آریو