بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و در انسان چیزی بزرگتر از فکر او

همیلتون

کم‌خوابی و استرس حملات صرع را تشدید می‌کند

شامگاه

مجموعه:سلامت
تاریخ:1394/08/12

کم‌خوابی و استرس حملات صرع را تشدید می‌کند

دکتر آرش بستانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بروز بیماری صرع در مردان و زنان یکسان است، گفت: به طور معمول از هر 200 نفر یک نفر مبتلا به بیماری صرع است.

بستانی با اشاره به شروع عمده موارد بیماری صرع از سنین کودکی و نوجوانی، گفت: عمده موارد بیماری صرع پس از چند سال به طور خود به خود بهبود می‌یابد، اما متاسفانه مواردی هم هستند که تا پایان عمر همراه فرد می‌مانند. 

وی عوامل ارثی و ژنتیک را عامل موثر در بروز بیماری صرع عنوان کرد و افزود: درمان قطعی برای صرع وجود ندارد و تنها با مصرف دارو می‌توان این بیماری را کنترل کرد. به گفته بستانی تمام راهکارهای درمانی از جمله طب سوزنی و انرژی درمانی و سایر درمان‌های غیردارویی در درمان صرع تاثیری ندارند. 

این متخصص مغز و اعصاب، استرس و بی‌خوابی را در تشدید بیماری صرع بسیار موثر دانست و اظهار کرد: چنانچه بیماران مبتلا به صرع داروهای خود را به موقع مصرف کرده و استرس و بی‌خوابی را از خود دور کنند، کنترل بهتری بر بیماری خواهند داشت و حملات صرع سراغ آنها نخواهد آمد.

بستانی در خصوص تفاوت موارد تشنج در صرع با سایر موارد تشنج و غش گفت: تشنج‌های صرع معمولا در دوران کودکی و نوجوانی و بدون علت زمینه‌ای خاصی بروز پیدا می‌کند. 
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: اینکه فردی به دنبال مصرف برخی داروها و سایر موارد این‌چنینی دچار تشنج شود، نمی‌توان آن را بیماری صرع دانست.

به نتیجه رسیدن امور مهم، اغلب به انجام یافتن یا نیافتن امری به ظاهر کوچک بستگی دارد.

چاردینی

پرطرفدارها